Kategorie: Wszystkie | Afryka | Azja | Europa | Osobiste | Polska | Świat
RSS

Polska

poniedziałek, 26 stycznia 2009

No nie ma najmniejszych wątpliwości. Czytelniczki (czytelnicy też?) bloga Tierralatina za najseksowniejszego polskiego polityka uznali aktualnego szefa dyplomacji, Radka Sikorskiego.

Radek Sikorski - najseksowniejszy polski polityk?

Pamiętacie? Tą minisondę ogłosiłem przy okazji dość zaskakujących wyników plebiscytu na najseksowniejszych polityków w oczach włoskich biznesmenek. Okazało się wówczas, że menadżerki z Italii najchętniej wzdychają do Silvio Berlusconiego. Czyli, mówiąc to delikatnie, lubią mocno dojrzałych mężczyzn, bo włoski premier – warto to sprecyzować – ma już ponad 72 lata.

A jak jest w Polsce? Wśród moich czytelniczek (czytelników też?) wiek najwyraźniej nie jest tym co najbardziej kręci. Bo za najbardziej seksownego nie został uznany ani najstarszy, ani najmłodszy z kandydatów - Radek Sikorski ma niespełna 46 lat. Tymczasem szef dyplomacji zdeklasował swych konkurentów. W atrakcyjności nikt mu nawet do pięt nie dorasta. Tierralatinowy Mister Polskiej Polityki otrzymał aż 53 proc. wszystkich głosów.

 Kto jest seksowny? Wyniki sondy.

Wyniki oznaczają, że czytelniczki (czytelników też?) sprawowana władza aż tak bardzo nie kręci, nie podnieca. Bo szef Sikorskiego, czyli premier Donald Tusk, choć został wybrany na Wicemistera, to jednak z wynikiem znacznie bledszym – otrzymał zaledwie 17 proc. głosów.

Dalej w rankingu jest już bardzo ciasno. I – szczerze mówiąc – kryteria Waszego wyboru stają się dla mnie wyjątkowo niejasne. Bo np. nie rozumiem dlaczego Prezydent Lech Kaczyński podoba się niemal dwukrotnie większej ilości czytelniczek (czytelników też?), niż jego – identyczny przecież – brat Jarosław. No chyba, że odegrały tu pewną rolę wątpliwości, o których niedawno pisał na blogu Janusz Palikot...

Inną zagadką jest dla mnie absolutna przegrana Aleksandra Kwaśniewskiego, od którego podoba się bardziej – i to jest dla mnie już zupełne zaskoczenie – nawet Karol „Melex” Karski.

A może poprostu uznaliście, że zarówno Aleksander Kwaśniewski jak i Jarosław Kaczyński są już politycznymi „has-beenami”. Czyżby bycie passé było w polityce aż tak bardzo nieseksowne?


>Technorati tags: , , .

23:11, tierralatina , Polska
Link Komentarze (18) »
środa, 09 lipca 2008

Słuchajcie. Mam wielką prośbę do wszelkich czytających moje blogi japiszonów i innych profesjonalistów, dla których garnitur, krawat i koszula to codzienny mundurek. A także osób z internetowej branży, śledzących rozwój polskiego e-handlu. A wiem, że tacy i tacy tu zaglądają. :)

Moi serdeczni znajomi otworzyli właśnie sklep internetowy z wysokiej jakości włoskimi koszulami i krawatami. Sklep jest w fazie rozruchu, wkrótce asortyment ma zostać rozszerzony, ale już działa. Zerknijcie więc proszę życzliwym, lecz zarazem krytycznym okiem na MensWear.pl i podzielcie się komentarzami. Co Wam się podoba, czego brakuje, dlaczego, co porawić, co dodać? I to zarówno pod względem samej platformy, jak i oferowanych produktów.

Z góry wielkie dzięki.


>Technorati tags: , , , ,