Kategorie: Wszystkie | Afryka | Azja | Europa | Osobiste | Polska | Świat
RSS
poniedziałek, 31 sierpnia 2009

Słowo się rzekło, trzeba je dotrzymać. W Ameryce Południowej i w Polsce już 31. sierpnia, czyli wielkie blogaskowe święto, polegające na wyławianiu perełek z mętnej i wciąż rosnącej blogosfery.

Moich pięć tegorocznych typów, blogów które sam niedawno odkryłem i które jeszcze nie dostały się do żadnego z moich blogrolli (nie żeby było ich wiele – są dwa: ten tutaj i na tierralatina.pl):

 

  • TribuDragon around the World – prawdziwe, pyszne lapidarium. Wpisy ze przeróżnych kontynentów, po polsku, francusku, portugalsku i angielsku; o podróżowaniu, muzyce, filmach, pięknych kobietach, polityce, historii i sztuce. Dużo o sztuce. I o amuletach. Autor niewiele o sobie zdradza, poza tym że obecnie jego bazą jest Tajlandia.
  • Puente Aéreo – blog Gustava Favróna Patriau, peruwiańskiego krytyka i profesora literatury z Bowdoin College. Nie tylko o literaturze. Nie tylko o iberoamerykańskiej i nie tylko o współczesnej. Po hiszpańsku.
  • Zawsze Kwadrat – podtytuł mówi wszystko: blog o dobrej fotografii. W sumie to już chyba nawet więcej niż blog.
  • Kuchnia Ireny i Andrzeja – pisałem już kiedyś, że uwielbiam gotować? Uwielbiam. Może nie codziennie, ale od czasu do czasu naprawdę nachodzi mnie wielka ochota na dobre jedzenie we własnym wykonaniu. Zapraszam wtedy znajomych i gotuję. Ponoć całkiem nieźle. Na tym blogu szukam czasem kulinarnych inspiracji. Z powodzeniem.
  • Polandian – blog pisany przez obcokrajowców mieszkających w Polsce. Warto czasem spojrzeć na własny kraj oczami cudzoziemca.

Jeśli Wam propozycji wciąż mało to zapraszam do blogdejowych wpisów z poprzednich lat: BlogDay 2008, BlogDay 2007, BlogDay 2006. Blogosfera jest jednak ulotna. Niektóre z polecanych wówczas blogów już niestety nie istnieją. Inne wciąż jeszcze w sieci wiszą, ale zamarły. Jest nawet jeden, który zamienia się w książkę. Na szczęście większość nadal działa i trzyma poziom.


>Technorati tags: , , .

08:17, tierralatina , Osobiste
Link Komentarze (2) »
czwartek, 27 sierpnia 2009

Tegoroczny BlogDay zbliża się coraz większymi krokami. Przypominam – 31 sierpnia należy opublikować notkę polecającą pięć innych, interesujących naszym zdaniem i niedawno przez nas samych odkrytych, blogów.

Blog Day 2009

Relatywny trud tej operacji polega na tym, że powinny to być blogi różniące się tematem od naszego własnego i nie figurujące wcześniej w naszym blogrollu.

Ale też to właśnie z tego powodu ta zabawa jest aż tak fajna – bo zmusza nas samych, chcących w niej wziąć udział, do eksploracji blogosfery, do wyjścia poza znane nam już linkowe ścieżki.

Ja już od kilku dni zaglądam w wolnych chwilach w nieznane mi wcześniej zakątki sieci, właśnie z myślą o BlogDay. I mam już pierrwszych kandydatów do zareklamowania w przyszły poniedziałek.

Was, tych którzy sami piszą blogi, szczerze zachęcami do wspólnego świętowania blogaskowego święta...


>Technorati tags: , , .

poniedziałek, 03 sierpnia 2009

Osoby uczulone na nachalną reklamę mogą tej notki nie czytać. Bo będzie ona reklamą. I niczym więcej. Bezczelną i wyrwaną z kontekstu blogu...:) Ale czego się nie robi dla przyjaciół?

Stali czytenicy pewnie pamiętają, że kiedyś już wspominałem o otworzonym przez moich przyjaciół e-sklepie z eleganckimi, włoskimi koszulami i krawatami, oraz innymi akcesoriami dla tych którzy z upodobania, bądź obowiązku często chadzają w garniturach. Menswear.pl się ten sklep nazywa.

Mimo kryzysu firma się na szczęście rozwija i niedawno do asortymentu dołączyły koszule z rękawami zapinanymi na spinki, o które niektórzy z Was ostatnim razem się upominali. Już są.

Pojawiły się tam także, i jesem bardzo ciekawy jak zostaną w Polsce przyjęte, męskie bokserki z efektem push-up. Czyli takie Wonderbra dla facetów, tylko że noszone niżej... ;)

Zupełnie szczerze i uczciwie dodam, że miałem kilka razy w ręku sprzedwane tam koszule i krawaty, i ich jakość jest naprawdę przednia. Niestety bokserek nie testowałem...

Gdybyście mieli jakieś pytania, krytyki czy uwagi odnośnie asortymentu, czy funkcjonowania samego sklepu/strony to śmiało możecie je umieścić tutaj w komentarzach. Jestem pewien, że Tomek i Magda odpowiedzą.

Koniec reklamy.


>Technorati tags: , , , ,

16:41, tierralatina , Osobiste
Link Komentarze (2) »