Kategorie: Wszystkie | Afryka | Azja | Europa | Osobiste | Polska | Świat
RSS
środa, 26 marca 2008

No i proszę, nie minął jeszcze rok od momentu kiedy odkryłem i zacząłem korzystać z last.fm, a już przekroczyłem 10 tysięcy piosenek na liczniku. Nie jestem pewien, czy to dużo, czy może mało, ale na pewno wystarczająco aby można było powiedzieć coś o moich muzycznych gustach. Pełne statystyki dostępne są tutaj.

A poniżej kolaż z najczęsciej słuchanymi albumami:

Niespodzianek raczej nie ma – Latynosi zdecydowanie górą. Choć nie wyłącznie. Wykonawcy z innych kontynentów i rodzimej Polski też się pojawiają.

Myślałem, że będę też mógł tutaj wstawić odtwarzacz, który grałby „moje radio”, czyli muzykę zbliżoną do tego czego najczęściej słucham, ale – jak się okazuje – nie jest to możliwe. Nie wiem dlaczego, pewnie chodzi o jakieś prawa autorskie. Zresztą nigdy do końca nie zrozumiałem na jakiej zasadzie działą last.fm. Bo działa ponoć jak najbardziej legalnie. Może ktoś wie? Jak last.fm się udało, tam gdzie inni (Pandora) polegli?

Choć własnego radia wstawić nie mogę, okazuje się że radio sąsiadów jak najbardziej:

Sąsiedzi w last.fm to osoby mające gusta muzyczne bardzo zbliżone. Czyli nie powinno się to aż tak bardzo różnić od „mojego radia”. Głowy jednak nie dam - nigdy sąsiadów nie podsłuchiwałem. Ale zaraz to zrobię... I Was też do tego zachęcam. Dajcie znać co myślicie, co się Wam podoba, a co nie?


>Technorati tags: , .

20:47, tierralatina , Osobiste
Link Komentarze (9) »
piątek, 21 marca 2008

Niestety mieli rację Reporterzy bez granic, którzy od samego początku sprzeciwiali się idei Igrzysk w Pekinie. Chiny ze swym morderczym reżimem na prawo do organizacji takiej imprezy nie zasłużyły. Ostatnie wydarzenia w Tybecie są tylko kolejnym tego potwierdzeniem. Członkom MKOl, którzy głosowali na Pekin można tylko "pogratulować" wyboru...

Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008


>Technorati tags: , , , , .