Blog > Komentarze do wpisu

BlogDay 2009

Słowo się rzekło, trzeba je dotrzymać. W Ameryce Południowej i w Polsce już 31. sierpnia, czyli wielkie blogaskowe święto, polegające na wyławianiu perełek z mętnej i wciąż rosnącej blogosfery.

Moich pięć tegorocznych typów, blogów które sam niedawno odkryłem i które jeszcze nie dostały się do żadnego z moich blogrolli (nie żeby było ich wiele – są dwa: ten tutaj i na tierralatina.pl):

 

 • TribuDragon around the World – prawdziwe, pyszne lapidarium. Wpisy ze przeróżnych kontynentów, po polsku, francusku, portugalsku i angielsku; o podróżowaniu, muzyce, filmach, pięknych kobietach, polityce, historii i sztuce. Dużo o sztuce. I o amuletach. Autor niewiele o sobie zdradza, poza tym że obecnie jego bazą jest Tajlandia.
 • Puente Aéreo – blog Gustava Favróna Patriau, peruwiańskiego krytyka i profesora literatury z Bowdoin College. Nie tylko o literaturze. Nie tylko o iberoamerykańskiej i nie tylko o współczesnej. Po hiszpańsku.
 • Zawsze Kwadrat – podtytuł mówi wszystko: blog o dobrej fotografii. W sumie to już chyba nawet więcej niż blog.
 • Kuchnia Ireny i Andrzeja – pisałem już kiedyś, że uwielbiam gotować? Uwielbiam. Może nie codziennie, ale od czasu do czasu naprawdę nachodzi mnie wielka ochota na dobre jedzenie we własnym wykonaniu. Zapraszam wtedy znajomych i gotuję. Ponoć całkiem nieźle. Na tym blogu szukam czasem kulinarnych inspiracji. Z powodzeniem.
 • Polandian – blog pisany przez obcokrajowców mieszkających w Polsce. Warto czasem spojrzeć na własny kraj oczami cudzoziemca.

Jeśli Wam propozycji wciąż mało to zapraszam do blogdejowych wpisów z poprzednich lat: BlogDay 2008, BlogDay 2007, BlogDay 2006. Blogosfera jest jednak ulotna. Niektóre z polecanych wówczas blogów już niestety nie istnieją. Inne wciąż jeszcze w sieci wiszą, ale zamarły. Jest nawet jeden, który zamienia się w książkę. Na szczęście większość nadal działa i trzyma poziom.


>Technorati tags: , , .

poniedziałek, 31 sierpnia 2009, tierralatina

Polecane wpisy

 • Uwaga - reklama!

  Osoby uczulone na nachalną reklamę mogą tej notki nie czytać. Bo będzie ona reklamą. I niczym więcej. Bezczelną i wyrwaną z kontekstu blogu...:) Ale czego się n

 • Udało się!

  Nieskromnie powiem, że jestem z siebie bardzo dumny . Mnie, żarłokowi i amatorowi alkoholi wszelakich, udało się przeprowadzić głodówkę . Niektórzy nazywają ją

 • Potrzebuję pomocy!

  Potrzebuję Waszej pomocy. Technicznej. Z konfiguracją domowej, bezprzewodowej sieci . Nie mojej, ale zależy mi bardzo aby działała. Sprawa wygląda następująco:

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
2009/08/31 15:24:08
Bardzo fajne propozycje. TribuDragon i Puente Aero wydaja sie szczegolnie interesujace. Dzieki.
-
grumko
2009/09/01 06:21:39
Serdecznie dziękujemy!